Rozkłady jazdy ZTM
Go to the page content

Czerwcowe zmiany rozkładów jazdy

Last update date: 23.06.2021 09:00

Dotyczy linii autobusowych 23, 24, 26, 27, 90, 115, 129, 175, 182, 193, 237, 634, 647, 677, linii trolejbusowej A i linii tramwajowych 24, 26 i 27.

1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • w związku z aktualizacją czasów międzyprzystankowych pomiędzy przystankami Józefów Makro i Zagórze Długosza, wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii 90;
  • wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii 115;
  • kurs linii 175 rozpoczynający się o godz. 6:26 na przystanku Podwarpie Pętla, zostanie przyspieszony o 1 minutę na 6:25, w celu umożliwienia pasażerom przesiadki na linię M2 w kierunku Katowic;
  • opóźnione o 6 min zostaną kursy linii 182:
    • z przystanku Zagórze Zajezdnia z 5:22 na 5:28;
    • z przystanku Dąbrowa Górnicza Centrum z 5:34 na 5:40;
  • wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii 193;
  • zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 237:
    • kurs rozpoczynający się o 5:44 na przystanku Tucznawa Remiza zostanie przyspieszony o 6 min na 5:38;
    • kurs rozpoczynający się o 5:06 na przystanku Gołonóg Osiedle zostanie przyspieszony o 6 min na 5:00;
    • kurs rozpoczynający się o 19:13 na przystanku Tucznawa Remiza zostanie opóźniony o 10 min na 19:23;
    • uruchomione zostaną nowe kursy: Gołonóg Osiedle 22:48 – Tucznawa Strefa Ekonomiczna 23:19 oraz Tucznawa Strefa Ekonomiczna 23:22 – Gołonóg Osiedle 23:47;
  • kurs linii 634 rozpoczynający się o 4:12 na przystanku Osiedle Mydlice Pętla zostanie przyśpieszony o 9 minut na 4:03, w celu umożliwienia pasażerom skorzystania z przesiadki na linię M2.

 

Zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 129:

  • zwiększona zostanie częstotliwość obsługi przystanku Krupski Młyn Urząd Gminy, uruchomione zostaną kursy:

z Tarnowskich Gór w dni robocze o 7:42 i o 9:00;

z Krupskiego Młyna o 8:52 i 11:06;

w soboty z Tarnowskich Gór o 6:07 i o 7:20;

w soboty z Krupskiego Młyna o 7:01 i o 8:14.

  • zmniejszy się częstotliwość obsługi przystanku Krupski Młyn Nitroerg poza szczytem przewozowym.

Zmiany od 5 czerwca:

w dni wolne i w święta kurs:

  • linii trolejbusowej A rozpoczynający się o 5:30 na przystanku Tychy Dworzec PKP 1 zostanie opóźniony o 5 min na 5:35;
  • linii A rozpoczynający się o 6:03 na przystanku Tychy Towarowa 3 zostanie opóźniony o 4 min na 6:07;
  • niektóre kursy w dni robocze nieszkolne obsługiwane będą przez kursy bisujące.

Zmiany od 7 czerwca:

  • zaktualizowany zostanie rozkład jazdy linii 27.

Zmiany od 14 czerwca:

  • zmianie ulegną tramwajowe rozkłady jazdy linii 26 i 27;
  • linia 24 kursować będzie w dni robocze i w dni wolne na trasie Sosnowiec Rondo Ludwik - Konstantynów Okrzei;
  • przystanek Sosnowiec Rondo Ludwik w obu kierunkach obsługiwany będzie przez linię 24 z peronu w kierunku centrum Sosnowca;
  • linia 24 w obu kierunkach na całej trasie przejazdu obsłuży stanowiska w kierunku Ronda Ludwik; stanowiska dla kierunku Konstantynów Okrzei nie będą obsługiwane (linia kursuje w obu kierunkach torem w kierunku Ronda Ludwik);
  •  linia 677 kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze szkolne.

Zmiany od 21 czerwca:

  • uruchomienie w dni robocze dodatkowego kursu linii 647 w relacji Paniówki Skrzyżowanie - Ornontowice Centrum rozpoczynającego się o godz. 05:09. 

Zmiany od 26 czerwca:

  • wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy linii 650 obowiązującego w soboty, niedziele i w święta w okresie wakacji letnich, polegająca na przesunięciu godzin odjazdów kursów w obu kierunkach.
  • wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii 23 - zmiana polega na aktualizacji czasów przejazdu.

Zmiany od 28 czerwca:

wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy linii 696 obowiązującego w dni robocze szkolne i nieszkolne, polegająca na przesunięciu godzin odjazdów kursów:

  • kurs rozpoczynający się o 3:56 na przystanku Tychy Towarowa w kierunku przystanku Wilkowyje Obywatelska zostanie przyspieszony o 4 minuty na godz. 3:52;
  • kurs rozpoczynający się o 4:50 na przystanku Wilkowyje Obywatelska w kierunku przystanku Tychy Zajezdnia  zostanie przyspieszony o 4 minuty na godz. 4:46;
  • kurs rozpoczynający się o 20:54 na przystanku Wilkowyje Obywatelska w kierunku przystanku Tychy Zajezdnia zostanie przyspieszony o 3 minuty na 20:51